Filtrovanie údajov v Exceli

Počítačové kurzyFilter údajov používame na selekciu takých údajov, ktoré spĺňajú isté kritérium. Predpokladom na dobré filtrovanie je obsiahla databáza, v ktorej sú údaje charakterizované viacerými parametrami. Pred triedením údajov ich treba označiť. Filter aktivujeme kliknutím na menu Údaje – Filter. Rovnakým spôsobom ho aj vypneme. Aktívny filter sa aplikuje na prvý riadok databázy – v každom stĺpci sa na tomto mieste objaví rozbaľovacia šípka,  pomocou ktorej zobrazujeme iba konkrétne údaje. Prvý riadok sa do filtrovania nezaradí. Filtrovanie podľa parametrov v rôznych stĺpcoch možno kombinovať. Aktívny filter sa prezentuje modrou rozbaľovacou šípkou.

Ak zoznam údajov obsahuje veľa dát a prvý riadok (či prvé riadky alebo stĺpce) obsahuje hlavičku, listovaním dátami sa nám hlavička nebude zobrazovať. Prvé riadky alebo stĺpce je možné ukotviť na mieste príkazom Zobraziť – Ukotviť priečky, kedy  tieto riadky (stĺpce) budú na začiatku hárka viditeľné aj počas presúvania jeho zvyšku.

Pre viac informácií o kurze kliknite na: Excel 2010 alebo Excel 2010 pre pokročilých

 
Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>