Ako na to?

Ako na to?

Tento projekt spočíva vo vytvorení internetovej stránky s videami. Asi každý z nás pozná tzv. How to-videá, ktoré sú návodmi na rôzne činnosti (ako otvoriť konzervu, ako nainštalovať nejaký program v počítači,…). Cieľom projektu je vytvoriť stránku s takýmito videami v slovenčine, na ktorú by svojimi videami mohli prispievať rôzni ľudia.

Na stránke budú priečinky s rozličnými kategóriami: varenie (ako pripraviť praženicu, ako uvariť puding,…), počítače (inštalácia programov,…), domácnosť, šport,mobilné telefóny…

V prvej fáze by sme oslovili na natáčanie videí účastníkov rozličných kurzov (varenie, počítače, účtovníctvo a i.), prípadne rôzne mládežnícke organizácie, ktoré by si takýmito videami mohli urobiť dobrú reklamu, či iných dobrovoľníkov. Neskôr, keď si stránka vytvorí svoje publikum, začneme oslovovať väčšie firmy, ktoré by prostredníctvom videí mohli propagovať svoje produkty a následne sponzorovať chod tejto stránky. Samozrejme, vo videách by boli zobrazované logá firiem.

Videá by mohli byť označované podľa kvality, prípadne toho, či ich natáčal amatér alebo samostatní prevádzkovatelia stránky.
Ľudia trávia za internetom stále viac času, nikomu sa nechce čítať návody na použitie. Takýmto spôsobom by sme ľuďom prinášali informácie priamo až k nim. Verím, že takýto portál by ocenili najmä mladí ľudia. Veď koľkokrát už ste na internete hľadali nejaký návod?

 
Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>